שמירה על בית נקי: טיפים חשובים

ניקוי הבית

בעולם המודרני בו אנו חיים הבית הוא המקום המרכזי שבו אנחנו מבלים את רוב זמנינו. הבית הוא לא רק מקום לישון ולאכול, אלא גם המקום המרכז את הפעילות שלנו וזהו המראה הראשוני שמתקבל כשאנשים נכנסים אליו. לכן, ישנם כמה דרכים חשובות לשמור על בית נקי ומסודר.

תכנון יומי

התחלה בתכנון יומי שבו תשים זמן לשמירה על הבית. כך תוכל לחלק את העבודה למשימות קטנות ולמנוע את הרעש בראש שנוצר כאשר הבית מבולגן.

שטיפת כלים מיידית

כשאתה משתמש בכלים, תתרגל לשטוף אותם מיידית. זה יקל עליך וימנע מהם להתאסף.

אחסון יעיל

תבדוק את פריטי הבית שלך והחלט מה נדרש לשמור ומה ניתן להוציא. כמה יותר מסודר יהיה הבית שלך, כך יותר פשוט לשמור עליו.

שטיפת בגדים

אם ניתן, שטוף בגדים במכונה והתייבשותם מחוץ לבית. התנהגות זו תמנע מך אסתר אישון בחדרים ומזון על הסלון.

שטיפת רצועת האמבט

כאשר אתה משתמש באמבט, שטוף את רצועת האמבט אחרי כל שימוש כדי למנוע הצטברות שומן ובזה למעשה מניעת אפשרות נפילה תחתית.

שימוש בסל אשפה

השתמש בסל אשפה ושמור עליו רוקן. כך תמנע מהאשפה להתפשט בכל הבית ותפחית עליו בצורה יעילה.

פינוק אישי

השקף זמן ביומך לטיפוח אישי ולניקיון הבית. גם אם זה רק דקה או שתיים ביום, ההקפה תשפר את הרוגע והאיכות של חייך.

ארגון פריטי בית

השקף זמן לארגון פריטי הבית במקומם הסופי. זה יקל עליך למצוא את הדברים שאתה זקוק להם ויצרוך פחות זמן ומאמץ כאשר אתה מנסה למצוא משהו.

ניקיון קבוע

כל מספר ימים או שבועות, השקף זמן לניקיון עמוק שבו תשים דגש על ניקיון הפרטים הקטנים שבו. הניקיון העמוק יסייע למנוע חששות כמו עשבי תיקה וגרביים זוגיים נמי, וישדרג את המראה הכללי של הבית.

שמח בבית

כל כך חשוב לשמור על רוגע ושלווה בבית. הרעש והבלאגן יכולים ליצור מצב רוח לא נעים ואפילו להשפיע על הבריאות. לכן, נסה לשמור על כלים מוסיפים מוזם, כמו נרות, מוסיקה רקיעה או צמחים פנימיים, שיהפכו את הבית למקום נעים ונקי.

לסיכום, שמירה על בית נקי היא משימה חשובה שמתמודדים איתה יום יום. על ידי תכנון, סדר, וניקיון קבוע, ניתן לשמור על הבית כשהוא נראה טוב ומרגיש טוב, מה שישפר את איכות החיים שלנו. למידע נוסף היכנסו עכשיו לאתר של חברת מאי קלין בקישור הבא >> https://www.myclean.co.il/

דרכים ושלבי פעולה של חברת ניקיון בניקוי דירה

ניקיון על ידי חברה

חברות הניקיון הן אחד הכלים החשובים ביותר בשמירה על בית נקי ומסודר. הן מספקות שירותי ניקיון מקצועיים שמגיעים ברמות שונות של איכות ותדירות.
במאמר זה, נסקור כיצד חברת ניקיון מנקה דירה מקבלן ואילו שלבי פעולה הן משתמשות כדי לשמור על בית נקי ומסודר.

 1. תכנון והערכת מצב הדירה: כאשר לקוח פונה לחברת ניקיון, השלב הראשון הוא הערכת מצב הדירה והתכנון המתאים לכך. חברת הניקיון תבצע בדיקת מצב כללית, תשמע לדרישות והערות של הלקוח, ותקבע את הסדר העדין והדרגות השונות של ניקיון.
 2. ניקוי יבש: השלב הראשון בתהליך הניקיון הוא הסרת אבק, משטרת וגרס אבק מכל רהיטים ומשטחי הדירה באמצעות מכונת פילטרציה מתקדמת. זה מצריך כלי עבודה מקצועיים ומומחיות לניקוי מרבי של הפינות הקטנות.
 3. שטיפה עמוקה: לאחר הניקוי היבש, הדירה נמשכת ונשטפת באמצעות מים וחומרי ניקוי מתקדמים. זה כולל שטיפה יסודית של רצועות אמבטיה, משטחי רצפים, חלונות, וגם ניקוי פרטי חשמל ואמצעי הבטיחות.
 4. שימוש בחומרי ניקוי מתקדמים: חברות הניקיון משתמשות בחומרי ניקוי מתקדמים המיועדים לסרוק ולהסיר לכת ושטיחים, סימני אוכף ממזרנים, ושאר בלם קשה לסרוק. השימוש בחומרים אלה מבטיח ניקוי מירבי והסרת כת רצינית ממשטחים רגילים ומחומרים מיוחדים.
 5. טיפוח רהיטים ומראות: רהיטים ומראות מקבלים טיפוח מיוחד שמשדרג את המראה הכללי של הדירה. זה כולל ניקוי והחלקת רהיטים רכים, טיפוח עץ ומתכת, וניקוי מראות כך שיהיה אפשר לראות את הדירה בכל התכלית.
 6. שימוש בטכנולוגיה: חברות הניקיון משתמשות בטכנולוגיה מתקדמת כדי לשפר את איכות הניקיון. כמו כך, הן יכולות להתמודד עם דירות בגודלים שונים ולהפקיע זמן ניקוי רב כדי לשרוד אותו באמצעות תוכנות מחשב ומערכות אוטומטיות.
 7. בדיקת קרקעות וחשמל: לאחר הסיום, חברות הניקיון מבצעות בדיקת איכות לקרקעות ומתחמי החשמל כדי לוודא שהם בשלמותם ובטוחים לשימוש.
 8. החלפת מזרנים ושמירה על תחזוקה: ברוב המקרים, חברות הניקיון גם משיימות לשימור והחלפת מזרנים כלי המקורבים לרבע הגוף והתחזוקה של הם. כך מאוד קשה לשמור על תקופת חיים של המזרן ולהפחית את הרעשים הלא נעימים שנוצרים בשימוש.
 9. יחס ושירות ללקוחות: חברות הניקיון מתמקדות גם ביצירת יחס טוב עם לקוחותיהן ובמתן שירות אדיב ומקצועי. הן מאזינות לדרישותיו של הלקוח, משתדלות לספק לו את השירות הטוב ביותר, ומציעות אפשרויות שונות בין אם לגבר הבית כדי להתאים את הניקוי לצרכיו המיוחדים.

לסיכום, חברות הניקיון מספקות שירותי ניקיון מקצועיים ומתקדמים המסייעים לשמור על דירה נקייה ומסודרת. הן משתמשות בטכנולוגיה, חומרי ניקוי מתקדמים, ושלבי פעולה שונים כדי להבטיח איכות ניקיון גבוהה ולהפיק את המרב מהדירה. כל זאת בשילוב עם יחס אדיב ושירות מותאם אישית ללקוח.

טיפים לניקוי ללא מאמץ לבית נוצץ

טיפים לניקוי הבית

שמירה על בית נקי ומאורגן לא רק משפרת את המראה שלו אלא גם מקדמת סביבת חיים בריאה יותר. עם הגישה הנכונה וכמה טיפים פשוטים, תוכלו להתמודד בקלות עם מטלות ניקיון ביתיות ולהשאיר את הבית שלכם במיטבו. במאמר זה נעניק לכם אסטרטגיות ניקוי יעילות שיכולים לעזור לכם להשיג בית נוצץ.

חומרי ניקוי יעילים: כלים חיוניים להצלחה

כדי להבטיח ניקיון יעיל, חיוני להחזיק בארסנל מצויד היטב של חומרי ניקוי. שואב אבק איכותי עם אביזרים שונים שהם בהחלט מוצרי חובה לשמירה על רצפות נקיות מאבק ולכלוך.
מטליות מיקרופייבר וראשי מגב מצוינים ללכידת חלקיקי אבק בצורה יעילה. השקיעו במגב יציב לניקוי רצפות יסודי. בנוסף, סט מברשות קרצוף איכותיות, ספוגים וחומרי ניקוי יהיו שימושיים להתמודדות עם משטחים שונים וכתמים קשים.

מטבח מבריק

המטבח הוא לרוב הלב של הבית,  מה שגורם לנטייה לבלגן ולכלוך. כדי שהמטבח שלכם יהיה נקי, התחילו בניגוב משטחים באופן קבוע עם חומר ניקוי איכותי. שימו לב למכשירי נירוסטה, נקו אותם באמצעות חומר ניקוי מיוחד או תערובת פשוטה של חומץ ומים כדי לשמור על הברק שלהם.
אל תשכחו לרוקן ולנקות את המקרר באופן קבוע, לזרוק פריטים שפג תוקפם ולנגב מדפים ומגירות.
בכל הנוגע לרכישת מוצרי ניקיון תוכלו למצוא שלל חנויות בתחום מוצרי הניקוי שמציעות פתרונות איכותיים, אך בנושא השמירה על הסדר והארגון בחלל הבית או המטבח שלכם תוכלו לחפש מוצרים לאבזור וסידור הבית, חשבו על ביקור ספונטני בתוך חנות לעיצוב הבית בה תוכלו למצוא מגוון רחב של פתרונות אחסון מעוצבים ידידותיים לסביבה ויעילים.

רענון חדר האמבטיה: התמודדות עם לכלוך ועובש

חדרי אמבטיה דורשים ניקוי קבוע כדי לשמור על היגיינה ולמנוע הצטברות של לכלוך ועובש.
התחילו בשימוש בחומר ניקוי ספציפי לאמבטיה כדי לחטא ולהסיר כתמים מהכיור, האמבטיה והאסלה. עבור כתמים קשים, תערובת של חומץ וסודה לשתייה יכולה לחולל פלאים. אל תשכחו לנקות ולחטא את ראש המקלחת והברזים באופן קבוע. שקלו להשקיע במגב מקלחת כדי להפחית שאריות סבון וכתמי מים על דלתות מקלחת מזכוכית.

ללא אבק: מרהיטים ועד אלקטרוניקה

ניקוי אבק הוא חלק חיוני בשמירה על בית נקי. השתמשו במטלית מיקרופייבר או במברשת ניקוי כדי להסיר בעדינות אבק ממשטחי רהיטים, מדפים ומוצרי אלקטרוניקה. שימו לב לאזורים שמתעלמים מהם לעתים קרובות כמו להבי מאוורר תקרה, תריסים ואהילים. הקפידו גם לנקות פתחי אוורור ולהחליף או לנקות מסננים באופן קבוע כדי לשמור על איכות האוויר בחלל הבית שלכם.

רצפה נוצצת : ניקיון וברק

רצפות נקיות ומתוחזקות היטב מוסיפות נופך מיידי של אלגנטיות לכל בית. יש לטאטא או לשאוב באופן קבוע את הרצפה  כדי להסיר לכלוך ופסולת. השתמשו בחומר ניקוי מתאים לסוג הרצפה שלכם, בין אם זה פרקט, אריחים או למינציה, כדי להסיר כתמים ולהחזיר להם את הברק. פוליש יכול לעזור בלשמור על הברק שלהן ולהגן על פני השטח. שמירה על בית נקי ומזמין היא בהישג ידכם עם האסטרטגיות ומוצרי הניקיון הנכונים תוכלו להגיע לתוצאות מושלמות. הצטיידו בחומרי ניקוי חיוניים, השקיעו בכלים איכותיים שיעזרו לכם לקבל פתרונות בנושא.
על ידי הקפדה על שגרת ניקיון עקבית ועבודת ניקיון מקיפה בכל אזור בבית, מהמטבח ועד לאמבטיה, רהיטים ועד רצפות, תוכלו להשיג בית נוצץ המשקף את הסגנון האישי שלכם ומקדם חיים בריאים יותר.
אז הפשילו שרוולים ותיהנו מסיפוק של בית נקי להפליא.

חומרי ניקוי וניקוי פרקטים

חומרי ניקוי

ניקיון היא אחת מאותן עבודות שיכול להיעשות על ידי כל אחד, אבל נקיון איכותי דורש כמה מיומנויות וידע ספציפיים. לחברות ניקיון יש בדרך כלל רמות שונות של עובדים כדי לספק עבודה יעילה ובכדי להכשיר את העובדים החדשים, חשוב להבין טוב יותר כיצד לנקות נכון משטחים ופריטים שונים בבית או במשרד.

בארצות הברית, ישנם חוקים המחייבים רמות מסוימות של ניקיון במקומות שונים. לדוגמה, למינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) יש מספר תקנים לניקיון באזורי הכנת מזון. תקנים אלה נועדו להגן על העובדים מפני מחלות עקב זיהום מזון.

עם זאת, חשיבות הניקיון אינה מוגבלת רק לאזורי הכנת מזון. ניקיון חשוב בכל סביבות העבודה מכיוון שהוא יכול להוות גורם בתפוקה ובמורל של העובדים. זה יכול גם להשפיע על שביעות רצון הלקוחות מהמוצרים או השירותים של העסק או הארגון.

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי ניקוי שניתן להשתמש בהם לניקוי משטחים.
חומרי ניקוי הם בדרך כלל שילוב של חומרים אשר עוזרים לפרק לכלוך.
הם משמשים בדרך כלל למשטחים מלוכלכים כמו בגדים, כלים ורצפות.

מוצרי ניקוי משמשים לרוב לניקוי משטחים בבית, במשרד או במקומות ציבוריים אחרים. הם עשויים בדרך כלל מתערובת של מים וכימיקלים. סוגי מוצרי הניקוי הנפוצים ביותר הם חומרי ניקוי, סבונים, חומרי חיטוי ועוד.

ישנם סוגים רבים ושונים של מוצרי ניקוי בשוק כיום. ניתן להשתמש בחומרי ניקוי עבור בגדים, כלים וניקיון ביתי וכללי. ניתן להשתמש בסבונים למטרות שונות כגון הסרת שומן או לכלוך מהמשטחים. ניתן להשתמש בחומרי חיטוי כדי להרוג חיידקים על משטחים בעוד שחומרי חיטוי יכולים לשמש כדי להרוג חיידקים על משטחים – כל זאת מבלי להשאיר מאחור שאריות כלשהן.

היכן קונים חומרי ניקוי?

אנשים מסוימים עשויים לקנות חומרי ניקוי מסופרמרקטים, אחרים עשויים לקנות אותם מחנות לחומרי בניין, ואחרים עשויים להיכנס לאינטרנט כדי למצוא אותם.
מי שמחפש חומרי ניקוי בסיטונאות תמיד יוכל לבצע חיפוש קטן במנוע החיפוש של גוגל, שם הוא יוכל לבחור את מגוון החומרים הטובים ביותר עבורו.

ניקוי פרקטים

בשנים האחרונות פרקט הפך לבחירה פופולרית של ריצוף מכיוון שהוא עמיד וקל לתחזוקה. עם זאת, ישנם כמה חסרונות גם לשימוש בפרקט. אחד החסרונות הוא שתצטרכו לנקות אותו באופן קבוע על מנת לשמור על מראה חדש ומבריק.
כדי לנקות את רצפת הפרקט כהלכה, כדאי להשתמש בשואב אבק עם חיבור מברשת ריפוד או במטאטא עם חיבור מברשת מסתובבת. כדאי גם להשתמש בתכשירי הניקוי המתאימים לסוג העץ שברשותכם כדי שהרצפות שלכם יישארו במיטבן למשך פרקי זמן ארוכים יותר.

למה כדאי להשתמש במים מטופלים

מים מטופלים

מים מטופלים הם מים שעברו עיבוד בתהליך הנקרא "טיפול במים". התהליך מסיר את כל הזיהומים והמזהמים מהמים כדי להתאים אותם למאכל אדם או לחילופין לבדיקות מעבדה או שימוש במכונות.

הסוגים הנפוצים ביותר של מים מטופלים הם: הכלרה, סינון וחיטוי. כלור הוא תהליך של הוספת כלור למים כדי להרוג חיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים. סינון הוא הוצאת חומרים מהמים על ידי העברתם דרך מסנן על מנת להסיר לכלוך, חול, סחופת ושאר חלקיקים מרחפים. חיטוי הוא הרג את כל האורגניזמים החיים שנותרו במים באמצעות כימיקלים או חום כדי שניתן יהיה לצרוך אותם בבטחה.

למה כדאי להשתמש במים מזוקקים

מים מזוקקים הם חלק חשוב מהתפקוד הפנימי של כל מכונה. הוא משמש לקירור מכונה ולניקוי החלק הפנימי שלה. למים מזוקקים יש גם רמת pH גבוהה וזה טוב למכונות. כדי שמים יהיו ניטרליים רמת ה-pH שלהם צריכה להיות בין 8 ל-9.

מים הם אחד המשאבים החשובים ביותר על פני כדור הארץ, מים עוזרים לנו לשרוד והם מספקים לנו מספר רב של שירותים אחרים, כמו השקיה ותחבורה.

טיפול במים הוא תהליך חיוני שעלינו לעשות במעבדות על מנת לוודא שהמים שאנו שותים בטוחים למאכל אדם או בתעשיית הרפואה והמלאכה.

ישנם סוגים רבים ושונים של תהליכי טיפול במים הקיימים כיום, אך ניתן לסווג אותם לשתי קטגוריות עיקריות: טיפולים פיזיקליים וטיפולים כימיים.

טיפולים פיזיים במים כוללים תהליכים כמו סינון, המסיר חלקיקים מהמים; שקיעה, המפרידה בין חלקיקים מרחפים מהמים; חיטוי, אשר הורג חיידקים או מיקרואורגניזמים אחרים במים; והכלרה, שמוסיפה כלור כדי להרוג חיידקים או מיקרואורגניזמים אחרים במים.

מים טהורים הם המים הנקיים והטבעיים ביותר שניתן למצוא. הם נקיים מכל זיהומים כמו מלח, מינרלים וכימיקלים. מים הם חלק חשוב מהתעשייה ונעשה בהם שימוש נרחב בתהליכי הייצור.

היתרונות של מים טהורים בתעשייה

לשימוש במים טהורים בתעשייה יש יתרונות רבים כגון:

 • מים טהורים אינם פוגעים או פוגעים בחומרים כמו מתכת, פלסטיק או גומי. הוא גם אינו מתמוסס או מגיב עם כל חומר הקיים בו. זה עוזר לשמור על איכות המוצר הסופי ומונע בזבוז.
 • מים טהורים הם חומר סיכה טוב למכונות שצריך להמשיך לנוע כל הזמן ללא כל הפרעה. זה עוזר להגביר את היעילות ולהפחית בלאי במכונות לאורך זמן.
 • מים טהורים יכולים לשמש גם בתור נוזל קירור עבור חום

מים הם אחד הדברים החשובים ביותר בחיינו. הם משמשים לשתייה, לבישול ולכביסה. אז זה לא מפתיע שאנחנו צריכים לטפל בהם ולוודא שהם נקיים.

ישנן דרכים רבות לשמור על איכות המים במכונה שלך. דרך אחת היא באמצעות מערכת מסנן מים ודרך אחרת היא באמצעות תמיסת הסרת אבנית או בכלל לרכוש מים מטופלים מחברות בשוק.

מחסן לגינה שלכם – המידע החיוני באמת

אחת הדרכים הנפוצות ביותר כיום בהן נעשה שימוש להגדלת שטח האחסון בבית היא שימוש במחסן גינה.
בעיית האחסון נפוצה מאוד אצל חלק נרחב מהתושבים במדינת ישראל, מחסני הגינה השונים הקיימים בשוק משמשים כפתרון נהדר לבעיה זו, על ידי שימוש במחסן גינה כזה או אחר אנחנו למעשה מרחיבים את שטח האחסון הקיים בבית שלנו בסכום כספי נמוך יחסית.
בתוך מחסן הגינה ניתן לאחסן סוגים שונים של ציוד כגון: ציוד המשמש לעבודה מסוימת אשר עלול לגרום לבלאגן ולכלוך בבית במידה והוא יהיה מאוחסן בתוכו, מייבשי כביסה ומכונות כביסה, ציוד רכיבה על אופניים, ציוד בו נעשה שימוש ברק לעיתים רחוקות מאוד וכל דבר אחר שעולה בדעתכם.
אחד היתרונות הבולטים ביותר של מחסן הגינה הוא שניתן למקם אותו בכל מקום שרוצים בסביבת הבית – ניתן למקם את מחסן הגינה בחצר הבית, ניתן למקם אותו במרפסת של הבית ואפילו על גג הבית שלכם.
שני הסוגים הפופולריים ביותר של מחסני גינה כיום הם: מחסני גינה העשויים מפלסטיק ומחסני גינה העשויים ממתכת. ניתן להרכיב את שני סוגי המחסנים הללו בקלות רבה. סוג נוסף ופופולרי של מחסני גינה הוא: מחסני גינה העשויים מעץ.
במאמר זה תוכלו למצוא מידע חיוני שיעזור לכם בעת בחירת מחסן גינה לבית שלכם.

עליכם לדעת מהי מטרת המחסן

נכון לשנת 2022, ניתן למצוא במדינת ישראל מגוון עצום של מחסנים לגינה, כל אחד ממחסני הגינה הקיימים בשוק מתאים למטרה שונה, בעל גודל שונה ובעל יתרונות וחסרונות שונים.
אתם היחידים שיכולים לדעת איזה ציוד עתיד להיות מאוחסן במחסן הגינה שתרכשו.
לפני שאתם רוכשים מחסן גינה כזה או אחר חשוב מאוד שתדעו מהי מטרתו של מחסן הגינה ואיזה שימוש אתם הולכים לעשות בו, האם הוא הולך לשמש אתכם בתור חדר עבודה או שמא הוא הולך לשמש לאחסון של ציוד גינון. לאחר שתדעו במדויק מהי מטרתו של מחסן הגינה אתם תוכלו להחליט בצורה המדויקת ביותר מהו מחסן הגינה האידיאלי עבורכם.
השימוש העתידי של מחסן הגינה משפיע גם על החומר ממנו מיוצר המחסן.

רעיון לשימוש – מחסן גינה המשמש כחדר כביסה

אנשים רבים בוחרים לרכוש מחסן גינה לאו דווקא כדי להשתמש בו לאחסון של ציוד, הם עושים בו שימוש בתור חדר כביסה.
אם גם אתם מעוניינים בכך, כל שעליכם לעשות הוא לקנות מחסן גינה קטן יחסית, להתקין בו תשתית חשמלית ולאחר מכן אתם תוכלו להתקין בתוך מחסן הגינה מייבש כביסה ומכונת כביסה.
הפיכת מחסן גינה לחדר כביסה יפנה לכם שטח יקר בתוך חלל הבית, תוכלו להשתמש בשטח שהתפנה לכם לכל צורך שתבחרו.

איך להתמודד עם בעיית יונים?

יונים יכולות להוות מטרד גדול בכל מקום. הם נושאים מחלות וגורמים נזק רב לרכוש וליבולים. מסיבה זו, חשוב לדעת כיצד לשלוט בהם מבלי לפגוע בהם.

קיימות טקטיקות רבות של שליטה ביונים, אבל מה שנראה כמו האפשרות הטובה ביותר אולי לא יעבוד בטווח הארוך. לדוגמה, אנשים רבים משתמשים ברעל כדי להרוג

יונים, אך רעלים אלה הורגים לעתים קרובות גם חיות אחרות כמו חתולים וכלבים.

בניית גדר פיזית סביב הבית או העסק שלך היא דרך יעילה להחזיק יונים מחוץ לנכס שלך. הגדר תמנע מיונים להיכנס לגינה שלכם או דרך הגג שלכם והיא גם תמנע מהן ללון בעצים בקרבת מקום ולפגוע בבריאות העץ ובמראהו.

יונים הם מזיקים שעלולים לגרום נזק לרכוש

הפתרון הנפוץ ביותר לבעיית היונים הוא שימוש בהדברה. כמו כן, אתה יכול גם להשתמש במכשירים אלקטרוניים כמו מכשירים קוליים או דחלילים.

יונים נחשבות לחיה מטרידה בערים רבות. אנשים מנסים להיפטר מהם על ידי בניית מלכודות, ירי בהם ברובי אוויר ושיטות אחרות. שיטות אלו אינן רק יקרות אלא גם מסוכנות.

ניתן למצוא יונים בכל סביבה עירונית והן גורמות להרבה בעיות לתושבים. הם תופסים מקום ומביאים מחלות וטפילים שעלולים להתפשט לבעלי חיים אחרים ולבני אדם.

האנושות המציאה דרכים רבות להתמודד עם ציפורים אלה, כמו ירי ביונים במקומות גבוהים או שימוש בחומרים דוחים. בחלק מהערים יש אפילו חוקים נגד האכלת יונים.

במהלך השנים ננקטו מספר אמצעים לשליטה באוכלוסיות יונים, כמו שחרור ינשופי נץ באזורים עירוניים, המורידים טרף כמו יונים ועורבים.

למרות שיונים הן חמודות ומגיעות בצבעים שונים, הן יכולות להיות די מעצבנות כשהן עפות לחלונות שלך או אפילו גרוע מכך, כשהן עושות עליך קקי.

אפשר לנסות להפחיד אותם בעזרת אבנים, מים, כובעים, בלונים, שקיות נייר ועוד. אם זה לא עובד אז אולי כדאי להיעזר באיש מקצוע שייצא וילכוד את הציפורים וישחרר אותן חזרה לטבע.

יונים ידועות כמבולגנות ורועשות, אז איך להיפטר מהם?

כדי למנוע מיונים לחזור לגינה שלך, אתה יכול להשתמש באחת מהשיטות הבאות:

1. השתמש ברשת מעל הגינה שלך כדי להרחיק את הציפורים.

2. לשתול סרפדים או צמחים אחרים שיכולים להרתיע יונים מאכילתם.

3. התיזו עליהם מים כשהם מתקרבים מדי

יונים עשויות להיות בעיה בחלקים מסוימים של העולם, אבל בערים מסוימות כמו לונדון, הן נחשבות למטרד של ממש.

יונים גורמות לנזק רב למבנים עם צואתן. יונים עלולים להיות מסוכנים מכיוון שהם עלולים לגרום לנזק פיזי לקווי חשמל ולהפריע לתנועה. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם יונים היא באמצעות סיוע בחומרי הדברה.

אתה יכול ליצור דוקרנים של ציפורים כדי למנוע מיונים לקנן ולהשתמש בדחלילים ובלונים כדי להרחיק אותם.

יונים הן לעתים קרובות ציפורים פולשות שמוצאות את דרכן לביתך. הם יכולים גם לחלות. בטח שמעתם על הסיפור על האישה בקולומביה שנכנסה לביתה ומצאה שם משפחה שלמה של יונים.

ישנן דרכים רבות כיצד להתמודד עם בעיית היונים.

יונים הן יצורים מעופפים הנוטים לגרום לבעיות באזורים עירוניים. הם יכולים להיות מטרידים כשהם עפים מסביב, סוחבים אוכל ומשאירים צואה על הקרקע. יונים יכולות גם לשאת מחלות ולגרום לשריפות עם הנוצות שלהן. יש דרך להתמודד עם זה, והיא כוללת לתפוס אותם לפני שהם מתקרבים מדי לבניין כדי שתוכל לשחרר אותם במקום אחר או לטמון מלכודת.

תמיד כדאי לפנות לאיש מקצוע אם תרצו פתרון לבעיה זו, שכן היא עשויה לדרוש מהצד שלכם הרבה זמן ומאמץ כי לא משנה באיזו שיטה תבחרו, עדיין יישארו לכם כמה יונים לטיפול ידני. לאחר כל ניסיון העברה.

יונים באזורים עירוניים ובריאותם ורווחתם מעוררים דאגה. ישנן מספר דרכים להתמודד עם בעיה זו:

1) נסה להרחיק יונים מהשטח שלך על ידי הצבת דוקרנים, רשתות או אמצעי הרתעה אחרים.

2) אם אתה מגלה שיונים נכנסות לבניין שלך, נסה לטפל באזור המשנה בחומצה בורית. לאחר מכן פנו לחברת הדברה מקצועית ושאלו לגבי כל השיטות להרחקת יונים.

3) בררו אם יש תוכנית חינוכית באזורכם המציעה מחסה לציפורים במהלך היום ולאחר מכן משחררת אותן בלילה.

4) דבר עם מקלט לבעלי חיים הקרוב אליך ובדוק אם הם יכולים לעזור לך בבעיה.

לסיכום

ישנן דרכים רבות להתמודד עם בעיית היונים בהתאם להעדפותיך. יש אנשים שמעדיפים להוציא פיזית את היונים מהנכס בעוד שאחרים בוחרים באמצעים אחרים.

הרחקה פיזית של יונים:

זוהי גישה נפוצה הכוללת הוצאת יונים פיזית מהנכס על ידי רשת או לכידתן בכלובים או שליחתן למקום אחר. גישה זו מועדפת על ידי תושבים המעוניינים בשליטה מלאה על בעיית היונה שלהם ללא תופעות לוואי שליליות.

תברואה:

חיטוי אזורים שבהם יושבות יונים, מונע מהן לחזור שוב. אתה יכול גם להשתמש בחומרי הרתעה כמו אמוניה או כלור כדי למנוע הידבקות ביונים. ניתן להשתמש במכשיר קולי או במכשיר גלים אלקטרומגנטיים כדי להפחיד יונים מבלי לפגוע בהן בשום צורה. גישה זו מועדפת על ידי אנשים שרוצים יותר.

איך לנקות רצפה ישנה?

חלק מהבתים במדינת ישראל הם בתים שנבנו בשנים האחרונות, ובהם מתגוררים אנשים שיש להם את היכולת הכלכלית לרכוש את הבתים או לשכור אותם, אך מרבית מהבתים גם באיזור הצפון, המרכז, ירושלים והדרום הם בתים ישנים, שנבנו אי שם בשנות ה-50 וה-60. 

השנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, עושות את שלהן, והרצפה באותם בתים ישנים הופכת לישנה, שרוטה, מאבדת מהברק שלה, וכמעט כל ניסיון לקרצף, לנקות או להבריק אותה עולה בתוהו. על מנת שתוכלו להבין איך לנקות רצפה ישנה, הכנו לכם כאן כמה טיפים ששווה להכיר, שיוכלו להפוך את הרצפה שלכם לנוצצת וכיפית.

איך לנקות רצפה ישנה בכמה צעדים פשוטים

אז בראש ובראשונה – תשכחו מכלי הניקוי הישנים! אמנם לטאטא את הרצפה ולערום את הלכלוך שלה על היעה זה חשוב, אבל הפעולה הזו בהחלט לא עונה על הדרישה של איך לנקות רצפה ישנה. 

אז מה אפשר לעשות בכל אופן? ובכן, אחרי שאתם מוודאים שהרצפה שלכם מוכנה לשטיפה, אל תתלו את התקוות שלכם רק במגבונים לחים ובמגב, אלא תתקדמו אל עבר המכשירים שהמאה ה-21 מציעה לכם – מכונות שטיפה לרצפה.

מכונות השטיפה הביתיות נועדו לכך שתוכלו לתת מענה מושלם לשאלה איך להבריק רצפה ישנה, אז איך הן עושות את זה?

שילוב של סבון רצפה איכותי ויכולות ניקוי עוצמתיות

כדי שתדעו איך להבריק רצפה ישנה בעזרת מכונת שטיפה ביתית, כל מה שתצטרכו לעשות זה פשוט לשפוך לתוכן סבון רצפה איכותי, שלא רק מריח טוב, אלא גם מכיל חומרים איכותיים של פוליש והברקה. ברגע שהמכונה מופעלת על ידכם, בצורה סופר פשוטה בלחיצת כפתור בודדת, היא כבר תדע מה לעשות ואיך להפוך את הרצפה שלכם לכזו לגמרי להתגאות בה!

עדיין לא מוכנים לרכישת מכונה אוטומטית? – יש פתרון!

נשאלת השאלה האם אפשרי ואיך לנקות רצפה ישנה גם בלי מכונת השטיפה, והתשובה לשאלה הזו היא בהחלט כן! כדי להבריק רצפה ישנה בלי מכונה אוטומטית, כל מה שתצטרכו זה פשוט להקפיד על רכישת מוצרי ניקיון איכותיים, ולא להסתפק באלו שנמכרים ברשתות הגדולות. בסופו של דבר, על מנת להבטיח ניקיון מקסימלי, אתם צריכים לרכוש את המוצרים שלכם במקומות ייעודיים, שעוסקים באופן ספציפי בייצור ושיווק של מוצרי ניקיון.

רק על ידי רכישה במקומות שכאלו, תוכלו להבטיח שאתם לא קונים "סתם עוד מוצר", אלא מוצר איכותי ומקצועי שיודע לעשות את העבודה בדיוק כפי שאתם מצפים ממנו.

התמדה בניקיון רצפה ישנה

מעבר לכל אלו, כמובן שגם אלמנט ההתמדה הוא קריטי לשמירה על הרצפה הישנה שלכם נקייה ומבריקה. ככל שתקפידו יותר על ניקיון הרצפה שלכם באופן תדיר, ככה תוכלו להבטיח שבפעמים הבאות תוכלו לעשות לעצמכם עבודה הרבה יותר קלה. שיהיה בהצלחה!

טיפים למעבר נקי לדירה חדשה

מעבר לדירה חדשה זה תמיד דבר מרגש ומדהים. לעבור לדירה אחרת, לחוות חוויות חדשות ומרגשות, להיות בפינה חדשה משלכם. עניין הניקיון תופס תאוצה בשנים האחרונות כשיותר ויותר מבנים פונים לחברות שינקו בשבילם את בניין המגורים. הרי מי רוצה לחיות בבניין מלוכלך? כך גם הדירה נקייה וגם הבניין והסביבה בה גרים, ועדיין יש כמה דברים מאוד חשובים ששווה לבדוק לפני שמנקים ועוברים לדירה החדשה.

מעבר לדירה חדשה – איזה כיף!

לעבור לדירה אחרת זה תמיד הליך מאוד מורכב וגם מאוד מרגש, כשעוברים למקום חדש, בית חדש, בו ניתן לצבור חוויות חדשות לבד או עם המשפחה. כשעוברים דירה יש הרבה מאוד דברים להתעסק בהם, אך אחד הדברים החשובים הוא בהחלט הניקיון והסדר במעבר הדירה, גם בדירה עצמה וגם בבניין.

הרבה בניינים פונים לחברות חיצוניות על מנת שיתחזקו את הבניין וינקו אותו. אף אחד לא באמת רוצה לחיות בבית נקי, ואז לצאת לבניין מלוכלך וסביבה מטונפת. בדיוק לשם כך נועדו חברות אחזקת מבנים, לנקות את הבניין באופן קבוע ולשמור עליו באופן קבוע כך שלא יתלכלך וייהרס.

כשעוברים לבית חדש, חשוב לבדוק עד כמה הדירה והבניין נקיים באופן קבוע, לשאול את השכנים ובכללי לבחון את הסביבה בה אתם עומדים להתגורר. יש בניינים בהם ועד הבית אחראי על הניקיון, ויש בניינים המעדיפים לשכור חברה חיצונית ולא לשבור את הראש על הניקיון. זהו בהחלט צעד חכם.

כמה דברים ששווה לחשוב עליהם

שווה לשקול השתתפות ולשכור חברה חיצונית שתתחזק את הבניין באופן קבוע, מאשר ועד הבית, שכנים, או מנקה פרטי שברוב המקרים, לא מנקים כמו שצריך ועדיין נשאר לכלוך.

כשעוברים לדירה חדשה, יש לשקול את האפשרות שיהיו מזיקים בסביבה או בדירה, ולכן יש לחשוב כבר על הדברה מראש לפני שעוברים להתגורר בדירה. כיום יש גם הדברה ירוקה, באמצעותה ניתן לצאת מהבית רק לזמן מוגבל ולחזור לבית תוך זמן קצר, אך ההמלצה הגורפת היא הדברה לפני שנכנסים לבית.

ההמלצה היא לרסס את הבית לפני שנכנסים אליו. ישנן הרבה חברות הדברה ירוקה ובערים מרכזיות בעלות שם, מקצועיות, יעילות ומהירות שיוכלו לעשות את העבודה במחיר משתלם ותוך זמן קצר. כך הבית יהיה מוכן לרגל הכניסה שלכם, אפילו אם יש לכם בעל חיים, מבלי שתצטרכו בכלל לצאת מהבית.

לכן לפני שאתם עוברים דירה וסוגרים על הובלה, חשוב לקחת בחשבון הדברה של הבית עוד לפני הכניסה. כך תחסכו לעצמכם כאב ראש מיותר ותוך כמה שעות הריסוס יתבצע, כך תוכלו להיכנס לבית ללא כל חשש, מבלי לצאת אחר כך מהבית ולהזיז חפצים. זוהי הדרך הטובה ביותר להתכונן מראש למעבר דירה ללא כל חשש.

המזיקים מהם אתם עשויים לסבול בדירה החדשה, בעונת הקיץ בעיקר, הם: פרעושים, תיקן אמריקאי, תיקן גרמני, יתושים, עשים, פשפשים, חולדות, ועוד. למה לסבול מהם אם אתם יכולים לחסוך זמן מיותר ולקבוע הדברה אפילו לפני מעבר הדירה?

אין ספק שניקיון והיגיינה זה הדבר מספר אחת שיש לחשוב עליו במהלך מעבר דירה. מצאתם דירה חדשה, מזל טוב, עכשיו כל מה שנותר זה לתחזק את הדירה ואת הבניין, ללא כל מזיקים, כדי שתוכלו לחיות באיכות חיים בריאה וטובה יותר.

 

 

אחזקת מבנים – איך זה יכול לשרת אותנו בתור לקוחות פרטיים?

אף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במבנה מגורים מוזנח ומלוכלך. אף אחד לא רוצה שהבית שלנו יהיה נקי, אך כשיוצא אל השטח המשותף של הבניין, הוא צריך להתמודד עם לכלוך והזנחה, אשר מקבלת את פניו ואת פני האורחים אשר מגיעים אליו או אל דיירים אחרים במבנה. 

על מנת למנוע מצב שכזה, היה נהוג בעבר להחזיק וועד בית אשר יהיה אחראי על תחזוקת המבנה, בין אם זה באופן ישיר ובין אם זה דרך העסקה של אנשי מקצוע שונים, כמו למשל חברת ניקיון או בעלי מקצוע אשר היו מטפלים בבעיות שונות שצצו בבניין. 

עם השנים זה השתנה, יותר ויותר מבנים, בוודאי החדשים שבהם, עברו לידי ניהול של חברות חיצוניות שמתמחות בתחום. מדובר על חברות שמעסיקות מנהלי בניינים ובעלי מקצוע, והן מעמידות את הצוותים השונים לטובת הלקוחות שלהן באופן קבוע. בין אם זה על פי תוכנית עבודה ובין אם זה בהתאם לצורך, אם יש בעיה מסוימת שדורשת טיפול מיידי. 

מה הסיבה שרבים פונים לעזרות  חברות לאחזקת מבנים?

חברות אחזקת מבנים הפכו להיות מאוד פופולאריות בישראל, מכמה סיבות: 

ראשית, שינוי בתרבות ובגישה של ניהול מבנים באופן כללי, הכרה שמדובר בתחום אשר דורש התמקצעות.
שנית, שינוי בהרגלי העבודה ובתרבות הפנאי, אשר מונעים מדיירים לעסוק בניהול המבנה מחמת חוסר זמן.
שלישית, בהרבה מאוד מבנים, הדיירים הם אינם בעלים וזה פוגע ביכולת התחזוקה של המבנה.
ארבע, הכרה שתחום אחזקת מבנים יכולה לשרת את הבעלים והדיירים בצורות שונות. 

לפני שנסביר כיצד אחזקת מבנים משרתת לקוחות פרטיים, חשוב להדגיש, שהשירות הזה ניתן בצורות שונות על ידי החברות, וכל חברה מחזיקה ברשותה צוות עובדים ומספקת קטלוג שירותים מסוים. באופן טבעי, לכל בניין יש צרכים משלו, ובהתאם הבעלים והדיירים מחליטים עם איזו חברה לעבוד, בשביל לספק לבניין את הצרכים הנדרשים עבורו. 

מדוע שירות אחזקת מבנים יכול לשרת לקוחות פרטיים?

מעבר לנקודות שציינו, כל מה שקשור לזמן ויכולת לבצע עבודה מקצועית, הרי ששירות של אחזקת מבנה על ידי חברה חיצונית יכול לשרת לקוחות פרטיים בצורות שונות. 

בראש ובראשונה, זה משפר את ערך הנכס. הרי ברגע שמשתמשים בשירות של חברה מקצועית, תהליך העבודה הוא יותר איכותי, יותר מתקדם, הבניין מתוחזק טוב יותר, נראה טוב יותר, וזה יכול לשפר את הערך שלו וערך הנכסים בו. 

שנית, בעלי הנכסים והדיירים עצמם, לא תמיד מודעים לכל בעיה, ולא תמיד יודעים גם כיצד להתמודד איתה. לעומת זאת, חברה שמעסיקה צוות מקצועי, תדע איך לעשות זאת, היא תדע איך לאבחן את הבעיות של המבנה ולטפל בהן בצורה הטובה ביותר. 

שלישית, מדובר על חסכון כלכלי עצום, מאחר וכל השירותים ניתנים על ידי חברה אחת ולא על ידי בעלי מקצוע שונים.